Internat » Archiwum » 2009/2010


 
2010.05.08
 
 
„Powitanie wiosny” czas zacząć …
 

Już po raz kolejny uczniowie naszego Ośrodka  wraz z opiekunem zdobyli wiślański szczyt Śnieżek. Brali oni udział w XXXIII Górskim Rajdzie Młodzieżowym "Powitanie Wiosny". Pomimo zmęczenia i kropli deszczu wychowankowie wrócili zadowoleni i już nie mogą się już doczekać kolejnej wyprawy.

 

     

     

     

     


2010.05.07

 

Bierzmy udział w Dniu Godności...

 

Podczas obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie w dniu 07.05.2010. wychowankowie internatu reprezentowali SOSW wystawiając prace rękodzielnicze. W czasie wystawy prowadzona była sprzedaż wyrobów, z której pozyskaliśmy 160zł.Prezentowane przez nas artykuły dekoracyjne wykonane zostały podczas terapii zajęciowej w szkole i w internacie różnorodnymi technikami m.in. decupage- technika serwetkowa, malarstwo, papieroplastyka, tkactwo i szycie. Dużym zainteresowaniem i powodzeniem cieszyły się przedmioty drewniane ozdobione techniką decupage.W czasie trwania obchodów wykonane zostały zdjęcia i udzielono wywiadu do prasy lokalnej. Wychowankowie internatu w czasie zajęć popołudniowych przygotowali pięć plakatów promujących naszą placówkę, które zostały rozwieszone w Parku Pokoju.  Na plakatach umieszczono informacje i ofertę edukacyjną SOSW oraz prace malarskie dzieci. W czasie trwania imprezy rozprowadzane były ulotki zawierające informacje i zdjęcia o naszej placówce.

       

                                                                                            

                                                                                            Aby obejrzeć więcej zdjęć zapraszamy do galerii

 


2010.03.31

 

Wielkanocne śniadanie...

 

      

                   

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

     

 


2010.03.10
 
 
Wieczór Literacki w Domu Ludowym w Kaczycach- ,,Dary życia, dary losu”

 
W dniu 10.03.2010. wychowankowie internatu: D. Dybza, M. Misiarz, K .Jakubik i A. Kawulok zaprezentowali wiersze i cytaty o przyjaźni, szczęściu i samotności podczas wieczoru literackiego na który zostali zaproszeni przez wychowanków i pracowników Domu Dziecka w Zebrzydowicach. W spotkaniu wzięły udział dzieci w różnym wieku /zarówno ze szkół podstawowych ,gimnazjum i średnich, a także dorośli już wychowankowie/.Podczas wieczoru wychowankowie mieli okazję zintegrować się z innymi wychonakami okolicznych szkół.
 
     
     
     
     
     
     
 

Świąteczne upominki.... 

 

    

      

     

 


2010-01

 

Nasi solenizanci.....

 

Na początku stycznia 2010 roku odbyła się uroczystość związana z wejściem w dorosłość naszych kolegów - Oskara i Sylwka, którzy w grudniu ubiegłego roku ukończyli 18 lat! Z tej okazji został zaproszony wyjątkowy gość - Józef Broda multiinstrumentalista i popularyzator muzyki z Beskidów. Mogliśmy posłuchać muzyki granej na różnych instrumentach, a także posłuchać opowieści z morałem, które z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci. Wspólnie zaśpiewaliśmy ulubioną pieśń naszego gościa "Swoboda" oraz staropolskie 100 lat dla naszych solenizantów. Mogliśmy posłuchać także muzyki granej na instrumentach przywiezionych z różnych stron świata. Wyśmienity tort upiekła pani Kasia Trombik a karaoke przygotował pan Łukasz Jabłoński. Udana impreza zakończyła się wspólnym śpiewem przy blasku sztucznych ogni.

                         

                         


2009-12-06

 

 

Wizyta gościa z Laponii
 
 
Jak co roku 6 grudnia w progi internatu zawitał pewien sympatyczny gość
Jak widać, miał ze sobą to….. co tygryski lubią najbardziej :)
 
Jednak, jak się później okazało, nie było łatwo dostać prezent, każdy musiał cos zrobić…. Ktoś śpiewał, ktoś inny wykonywał pompki...
A niektórzy mieli naprawdę trudne zadanie;)
Pogodzenie się….
Szczerość i dokładność wykonania zadań była surowo oceniania przez „Św. Mikołaja”…. Każdy musiał coś zrobić, ale tez każdy coś otrzymała. Jak zawsze było wesoło, a po zakończeniu wizyty, gość był serdecznie zapraszany na następny rok…..
Ale to już całkiem inna historia…..
 
 

 2009 -11

 

Andrzejowe wróżby...

 

Z okazji Andrzejek odbyła się w internacie wspólna zabawa z wróżbami, konkursami, tańcami i słodkim poczęstunkiem. Wróżby, konkursy przygotowała pani Agnieszka Kozyra i Eliza Comber. Zabawy i naukę tańca przeprowadziła pani Marysia Kowalczyk. Zobaczymy czy wróżby się sprawdzą, choć wiemy, że to tylko zabawa, choć nigdy nic nie wiadomo...

                 

                  

 


2009-10-07

 

Urodziny Karoliny...

 

Impreza była super, nie zabrakło śpiewu, tańca, śmiechu.... i oczywiście toru urodzinowego :)

Z okazji 18 urodzin zyczymy Ci spełnienia marzeń, uśmiechu na twarzy i samych pogodnych dni...

 

                             

                              

                              

 


2009-09-30

 

Dzień Chłopaka...

 

W Dzień Chłopaka, w środę 30 września 2009r. wszyscy wychowankowie Internatu zostali zaproszeni przez wychowawców Panią K.Trombik i Panią E.Comber na kręgle. Zabawa była przednia, zarówno dla chłopców jak i dziewczyn. Dziewczyny w dniu ich święta "pozwoliły" chłopcom wygrać, aby mogli mile go wspominać. Mistrzem kręgli został Marcin Mendrok z grupy III.

 

                                  

                              

             


 2009-09-29

 
Wychowankowie Internatu nie zapominają o ludziach starszych....
 
       Nasi Wychowankowie w ramach zajęć profilaktycznych z plastyki zostali zaproszeni do Domu Pogodnej Jesieni na wernisaż. Uczniowie wraz z opiekunką  Panią Katarzyną Sienko mieli okazję poznać  oraz uczestniczyć w życiu  ludzi starszych .
 
                              
                              

2009-09-26 
 
Rajd Soszów...
 
W piękny sobotni  dzień nasi wychowankowie wybrali się wraz z opiekunem  Panem  Adnrzejem Kloske na wyprawę górską. Wyprawa dopisała,a uczniowie wrócili zmęczeni, ale szczęsliwi.
 
                                
                                 

2009-09-24
 
Rozstrzygnięcie konkursu Jesień życia widziana oczami młodych 
 
24 września 2009 r. o godz. 11.00 w siedzibie Biblioteki Miejskiej w Cieszynie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu "Jesień życia widziana oczami młodych". Konkurs przeprowadzany był w trzech kategoriach plastycznej, literackiej i fotograficznej. Do tej ostatniej stanął Nasz wychowanek Adam Tetłak zajmując I miejsce w całym powiecie cieszyńskim.  Organizatorami konkursu była Biblioteka Miejska w Cieszynie i Starostwo Powiatowe w Cieszynie. 
 
              
 

2009-09-01
 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego  2009/2010
 
Jak co roku w Naszej Placówce odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Tegoroczna uroczystość była wyjątkowa, ponieważ uświetnił ja występ artystyczny przygotowany przez naszych wychowanków.  Lekka i humorystyczna tematyka przedstawienia oparta o wspomnieniach  z wakacji, wakacyjne piosenki oraz dowcipy pozostawiały na twarzach słuchaczy uśmiechy oraz wesołe minki. W rolach głównych wystąpili m.in.:
 
        Karolina Śipek - prowadząca,
 
        Janina Martynek  - mucha 1
 
        Adam Tetłak - mucha 2
 
        Katarzyna Karysińska - plażowiczka 1,
 
        Daria Mandrela - plażowiczka 2.
        Daniel Mandrela - raper
 
 Przedstawienie zostało przygotowane przy wychowawców oraz nauczycieli Naszego Ośrodka.
Koordynatorami przedsięwzięcia byli Pani Eliza Comber, Pan Łukasz Jabłoński, Pani Katarzyna Trombik, Pani Katarzyna Sienko i Pan Przemysław Sokół.