Internat » Aktualności Internatowe 2010/2011


Spotkanie ze sztuką

     17 marca 2011 r. w Internacie  zorganizowane zostało Spotkanie ze Sztuką. Wychowankowie wysłuchali wierszy czytanych przez ich koleżanki i kolegów, a następnie wykonali prace plastyczne. Prace można podziwiać na korytarzu naszego Internatu. Serdecznie zapraszamy na wernisaż.


 Walentynki (ang. Valentine's Day) – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami. Walentynki są obchodzone w południowej i zachodniej Europie od średniowiecza. Europa północna i wschodnia dołączyła do walentynkowego grona znacznie później. Natomiast w internacie zorganizowaliśmy zabawę, na której oprócz tańca, można było miło spędzić czas na różnych zabawach, oraz zasmakować się w pysznych słodkich dodatkach przygotowanych przez Panią Anię.

GALERIA


Dzień Pizzy (ang. International Pizza Day) – międzynarodowe święto pizzy, które jest częścią historii współczesnego świata.
Pizza jest jedną z najlepiej rozpoznawanych na całym świecie potraw i jej dzień obchodzony jest corocznie w wielu krajach,
w różnych terminach. Najczęściej pojawiającą się datą jest 9 lutego.
W internacie postanowiliśmy czy ten nowe, bardzo smakowite świeto znajdzie wśród wychowanków entuzjastów.
Jak widac na zdjęciach, bardzo wszystkim smakowało i przypadło do gustu...
 


W dniu Świętego Mikołaja spotkaliśmy się przy herbacie i ciastku, a korzystając z okazji spróbowaliśmy sił z karaoke-kolędami...


 


Andrzejkowy wieczór wróżb

30 listopada wychowankowie naszego Internatu poddali się magii wieczoru Andrzejkowego. Odbyło się tradycyjne lanie wosku, każdy za pomocą wróżb mógł się dowiedzieć jakie imię będzie nosiła jego druga połówka, a także jaką pracę będzie wykonywał w przyszłości. Wróżbom, konkursom oraz zabawie tanecznej nie było końca.

GALERIA 


Gra w kręgle nie jest wynalazkiem współcześnie żyjącego człowieka. Jej początki sięgają jeszcze czasów Starożytnego Egiptu,
czasów Faraonów i wiary w Ozyrysa. Archeolodzy znaleźli w grobowcu sprzed 5200 lat przybory, które przypominają te,
 których obecnie używa się do gry w kręgle. Jeszcze przed erą nowożytna w gry przypominające dzisiejsze kręgle grała ludność
zamieszkująca starożytną Germanię, Bliski Wschód i kraje Afryki Południowej.
My postanowiliśmy spróbować sił, w nowoczesnej odmianie kręgli, z dużą dozą humoru i braku sztywnych zasad...
bawilismy sie przednio... co widac na zdjęciach...

 Pasowanie na wychowanka Internatu

    27 października Samorząd Internatu zorganizował uroczystość, na której odbyło się pasowanie nowych mieszkańców na wychowanków Internatu. Aby grupa przyjęła do swojego grona należało wykonać zadanie m.in. zaśpiewać, zatańczyć lub opowiedzieć dowcip. Zabawa była udana.
 

GALERIA


      Od października w poniedziałki i czwartki tuż przed snem chodzimy na zajęcia relaksacyjne. W pięknie przygotowanej Sali Doświadczania Świata wychowankowie spotykają się aby przy rytmach spokojnej muzyki odprężyć i wyciszyć swoje ciało. Na zajęciach czytane są bajki terapeutyczne poruszające problemy życia codziennego. Na koniec zajęć wychowankowie wspólnie omawiają problem jaki pojawił się w czytanym opowiadaniu/bajce oraz wyciągają morały. Dodatkowym elementem wyciszenia na zajęciach są delikatnie pulsujące światełka z wodnej fontanny, świetlnej tuby i magicznej kuli.

Galeria->


Hallowen tuż tuż .... a nasz Internat zaczyna straszyć:)

  Wychowankowie Internatu wraz z wychowacą panią Katarzyną Sienko w ramach zajęć plastycznych zrobili lampiony z dyni:).

 Hallowen , to czas duchów... więc czekamy na ich przybycie:)

                         

 


Wspólne pisanie listów... 

  W środę 20 października w murach naszego  Internatu  Samorzad Internatu  zorganizował z okazji Dni Poczty  wspólne pisanie listów. Wychowankowie mieli olbrzymie pole do popisów.  Pisali listy nie tylko do rodziny, ale również do znajomych, przyjaciół. Młodsi wychowankowie pisali listy do św. Mikołaja:)

 

   

  


Rajd Górski z okazji XX rocznicy odrodzenia Samorządu Terytorialnego


7.10.2010 roku, Aleksander Król, Jędrzej Kukec i Wojtek Parocki, uczestniczyli w Rajdzie Górskim, w którym uczestniczyło jeszcze 12 dryżun ze szkół Powiatu Cieszyńskiego.     Rozpoczęliśmy o godzinie 8.30 na przystanku PKP w Wiśle Uzdrowisku. Żółtym szlakiem, mijając ciekawostki Wisły, barwnie opisywane przez naszą Panią przewodnik dotarliśmy do strasznie stromego podejścia, które męczyło nas aż pod sam pierwszy w tym dniu zdobyty szczyt – Kamienna na wysokości 791 m nad poziomem morza. Potem już było mniej stromo i mogliśmy zająć się podziwianiem piękna gór – a to pajęczyna z kroplami rosy, a to piękna panorama gór spowita mgłą, zbliżając się do schroniska "Telesforówka" na Trzech Kopcach, minęliśmy jeszcze jeden szczyt, pokonując wysokość 800 m. n .p m. dokładnie o 3 metry. W „Telsferówce” po krótkim odpoczynku na zebranie sił i posiłek rozpoczęła się walka o punkty w „generalce” -  grupy oceniono pod kątem ilościowego zachowania składu drużyny, ponadto ocenie podlegały - ubiór turystyczny, sprzęt, posiadnie i wyposażenie apteczki pierwszej pomocy oraz mapy Beskidu Śląskiego. Następnie, nieco zmodyfikowanym zielonym szlakiem przez Gościejów, Smrekowiec i Czupel ruszyliśmy w kierunku Schroniska Młodzieżowego w Wiśle Malince. W tym czasie każda z drużyn miała wykonać zdjęcie do, również punktowanego konkursu fotograficznego "Piękno Beskidu Śląskiego". Na miejscu przeprowadzony został indywidualny i grupowy test wiedzy o Beskidach, następnie ocenione zastały zdjęcia wykonane w ostaniem etapie rajdu. Zajadając się kiełbaskami, słodyczami uczestnicy rajdu oczekiwali na wyniki. Na zakończenie rajdu Starosta Cieszyńskiego - Czesław Gluza wręczył pamiątkowe dyplomy dla wszystkich uczestników oraz ich opiekunów, zwycięscy, zarówno indywidualnie, jak dla zwycięskie drużyny otrzymały bardzo atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Starostę.
Pragniemy pogratulować zarówno zwycięzcom, jak i wszystkim innym uczestnikom rajdu, a oto lista zwycięskich szkól, jeszcze raz gratulacje:
I miejsce - II Liceum Ogólnokształcące w Cieszynie
II miejsce - I Liceum Ogólnokształcące w Cieszynie
III miejsce - Zespół Szkół Gastronomiczno- Hotelarskich w Wiśle
                                                                                                                            Grzegorz Jurecki

Galeria->


Wybory czas zacząć...

Wraz z nowym rokiem szkolnym wychowankowie wybrali Samorząd Internatu.

 

 

W skład niego wchodzą:

 

Przewodniczący - Andrzej Klupa

Zastepca przewodniczącego - Piotr Matuszyński

     

Sekcja Porządkowa: Anna Kawulok, Izabela Niemczyk oraz Andrzej Kawuolok

Opiekun: Anna Surma

 


  Witamy w nowym roku szkolnym 2010/201

 

 Wakacje niestety skończyły się i pora wracać do szkolnej rzeczywistości.  

Wraz z nastaniem  1 września otworzyły  się również drzwi do internatu. 

Wrócili do nas stali bywalcy internatu ale przybyło nam także kilkoro nowych wychowanków dlatego też Witamy Was serdecznie i życzymy nawiązania nowych przyjaźni, zadowolenia i miłego spędzania czasu w murach internatu.

 


 
Wszystkim życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym!!!