Internat » Archiwum » 2008/2009


 XXXI Górski Rajd Młodzieżowy
„POWITANIE WIOSNY”  
 W dniu 09.05.2009 r. kilkoro z nas, czyli: Daria, Kasia, Daniel i Adam pod „czujnym” okiem Pana Grzegorza, uczestniczyło, w fantastycznej imprezie zorganizowanej przez PTTK – w rajdzie, na Górę Tuł. Po dojeździe autobusem do Goleszowa, nasz silna i zwarta grupa, zaatakowała „CZARNY SZLAK” (a więc najtrudniejszy) na Tuł. Początkowo pogoda nie była zbyt przychylna, wydawało się nawet, że będzie padać, jednak z czasem coraz częściej pokazywało się słoneczko, by w drodze powrotnej świecić „PEŁNĄ GĘBĄ” Po dotarciu na szczyt w ramach „bonusa”, otrzymaliśmy kupony na przekąskę, z czego wykończeni, skwapliwie skorzystaliśmy. Po jakimś czasie, gdy nabraliśmy sił, wróciliśmy, dla urozmaicenia inna trasą, w stronę Cisownicy, pod drodze, oprócz wspaniałych widoków mogliśmy podziwiać piękno kilku koni, które nakarmiliśmy trawą. Po powrocie „troszkę” byliśmy zmęczeni, i jakoś wieczorem nikt nie miał problemów z zasypianiem;)


                                                                                                  

                                                                         "Dzień  Godności"

 
8 maja 2009 roku na Rynku Głównym Cieszyna odbyło się spotkanie  w ramach Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Wystawy prac plastycznych oraz występy to  tylko nieliczne atrakcje tego zgromadzenia. Wychowankowie naszego internatu przedstawili sztukę  „Walka żywiołów”. Malownicza drama kostiumowa otrzymała duże owacje. Nasi artyści również odkryli swój talent plastyczny. Pokazali prace wykonane różnymi technikami plastyczno – technicznymi np.: pastele, farb, wycinanka, decoupage oraz inne. Po występach przyszedł czas na poczęstunek. 

                                                                  "Spotkanie Wielkanocne"

 

 

Siódmego kwietnia cała społeczność internatowa wraz z dyrekcją oraz wychowawcami spotkali się przy wspólnym stole,  aby wspólnie spożyć posiłek Wielkanocny. Spotkanie wzbogacił występ artystyczny przygotowany przez wychowanków.

 

A tak nakrtyty był nasz stół.